Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Utorrent indir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Puanlanmadı)
Loading...

Torrent (Peer to Peer) yani kişiden kişiye anlamına gelen kelimelerin ingilizce baş harfleri alınarak oluşturulmuş P2P dosya paylaşım platform çeşidinin içinde en önemli P2P yöntemidir.

Bir torrent programı vasıtası ile ki bunlardan en popüleri bu makalemizde indirebileceğiniz Utorrent gibi programlar vasıtası ile kullanıcıların indirilmesine izin verdiği dosyaları çeşitli kaynaklardan indirilmesi eylemidir.

.torrent uzantılı dosyalar torrent dosyası olup, indirilecek verinin nereden indirileceği, büyüklüğü gibi bilgiler barındırır. Ve Utorrent gibi torrent programları bu dosyalar açılır ve bilgisayarınız belirlediğiniz yere o dosya inmeye başlar.

Eğer yer belirlemediysek dosya hangi klasöre indiriliyor ?

Yer belirlemediysek Utorrent gibi diğer torrent programları da otomatik olarak “Downloads” klasörüne iner. Yada “Karşıdan indirilenler”.

Bu da “Başlat” ta “Bilgisayarım” a tıklarsanız sol üstten ulaşabileceğiniz yerdedir.

En iyi torrent siteleri.

Son yıllarda dünya genelinde indirmenin kolay, güvenli ve kaynak sınırlaması olmaması nedenleri ile büyük torrent siteleri bir bir kapandı. Ancak hala varlığını sürdüren yada farklı isimlerle açılmış bir çok torrent sitesi bulunmakta.

 

Gelelim Torrrent programlarının kralı Utorrent‘e.

Ücretsiz Torrent programlarının babası Utorrent ücretli seçeneğe de sahip.

Ücretli seçeneklerde neler var?

Reklamlar yok, Virüs kontrolleri var. İndirdiğiniz dosyanın istediğiniz formata dönüştürülmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca indirdiğiniz dosya daha bitmeden, indirdiğiniz bir video ise izleyebiliyorsunuz. Yani ön izleme mevcut.

Ancak ücretsiz ücretli versiyona göre eksik kalmıyor. Bedava seçeneği ile kullanım da oldukça tatminkar.

 

Utorrent indir BENZER İÇERİKLER
Utorrent indir YAPILAN YORUMLAR