Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Puanlanmadı)
Loading...

Yazılarınız, videolarınızı, tasarımlarınızı internette yayınlamak artık hiç zor değil. Blogger, Tumblr yada WordPress gibi dünyada bedava blog hizmeti veren herhangi bir siteden ücretsiz bloğunuzu açabilir, içeriklerinizi yayınlayabilirsiniz.

Bu tür hizmetlerden yararlandığınızda yayınlarınız çok insana ulaşamaz. Arama motorları; bu tür hizmetlerden alınan bloglardan çok özel alan adı altında yayınlanan yazıları daha çok önemser. 

Özel bir alan adının başka avantajları da vardır. Hosting yani dosyalarınızı, sitenizin sistem dosyalarını atacağınız sunucuyu istediğiniz gibi yönebilirsiniz. Aynı şekilde sisteminizde kurulu web sistemini de istediğiniz gibi yönetebilir, farklı eklentiler ile özelliklerini artırabilirsiniz.

Ana hatları ile “Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?” konusunu anlatmak istiyoruz.

  • Öncelikle ihtiyacınız olan bir alan adı. Bunu godaddy.com yada yerel bir şirket ile çalışmak isterseniz isimtescil.net firmalarından alabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken istediğiniz alan adının daha önceden alınıp alınmadığını sorgulamak. Verdiğimiz 2 siteden bu sorgulamayı yapmanız mümkün.
  • Uygun olan alan adını satın aldıktan sonra hosting almanız gerekecek. Alan adı tek başına bir işe yaramaz. Hosting almak için İzmir Web Tasarım yada 0 545 202 1912 numaralı telefon ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Hosting firmanızın size alan adınıza atamanız için verdiği Name Serverları alan adını aldığınız yerden değiştirmelisiniz ki alan adınız o hosting altında çağırılabilsin.
  • Bu iki işlem tamamlandıktan sonra bir web sistemi seçmelisiniz. Bir çok alternatif mevcut ama sizin seçmeniz gereken sunucunuzu yormayacak, güvenli bir sistem olmalı. Bu sistemin adı da wordpress.
  • WordPress dosyalarını bir FTP programı ile hostinginize bağlanarak içine atıyorsunuz. Mysql veri tabanına sahip hosting içinden oluşturduğunuz veri tabanı bilgileri ile wordpress sistemini kuruyorsunuz.
  • Sistem ile hazır gelen temalardan farklı bir tema uygulamak isterseniz WordPress Tema kategorimize bakabilirsiniz.

Biz bu aşamaları çok kısa ve özet şekilde anlattık. Yukarıda verdiğimiz yapım aşama maddelerinin her birine zaman içinde değineceğiz.

Ben bunlarla uğraşmak istemiyorum, direk olarak sitemde yayın yapmak istiyorum derseniz Uygun bir fiyatlandırma ile  “İzmir Web Tasarım” sizlere yardımcı olacaktır.
İletişim için Tel : 0 545 202 1912

Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır? YAPILAN YORUMLAR